Data24Net
Müşteri Paneli--Bulunduğunuz Sayfa: Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Genel Bilgiler > Alan adı ve hosting ile ilgili genel bilgilerLütfen Giriş Yapınız --- Yeni Müşteri Kaydı

Alan adı ve hosting ile ilgili genel bilgiler

Domain Name yani alan adı sizin web sitenizin adresidir. www.data24.net bizim firmamızın websitesi'nin adresidir. Siz de kendi firmanız için bir alan adı seçerek işe başlamalısınız. Alan adı tescili yapıldıktan sonra, bu alan adı için barındırma hizmeti yani hosting kiralamalısınız.

Hosting yani barındırma hizmeti aldığınızda bir adresiniz ve bir eviniz yada mağazanız olmaktadır. Bundan sonraki aşama tasarımdır yani basit bir dille ifade edersek evinizin ya da mağazanızın dekorasyonudur.

Bu dekorasyonu web tasarım firmalarına yaptırmalısınız veya sizin bilgi düzeyiniz yeterli ise kendiniz hazırlayarak hosting alanınıza FTP programları yardımı ile kiraladığınız hosting alanına  sitenize yükleyerek sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bütün bu işlemlerden sonra internet de artık bir adresiniz ve sizi tanıtan döküman ve bilgilerin bulunduğu bir yeriniz tüm dünyaya açık olacaktır.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Also Read
TR Alan adları ile ilgili belgeler (Görüntülenme: 14197)
Domain Tescili ve Ücretsiz E-Mail (Görüntülenme: 9830)
Banka Hesap Bilgileri (Görüntülenme: 25865)
Alan adı tescili ile ilgili uyarılar ! (Görüntülenme: 13638)

Powered by WHMCompleteSolution

Data24 (Copyright © 2003 - 2014, Tüm Hakları Data24 İnternet İletişim Teknolojileri'ne aittir. )  E-Mail : webdestek@data24.net
Dil: